środa, 30 wrzesień 2020 19:38

Lekcja bezpieczeństwa w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu [foto]

Ozonowanie Choinki
Lekcja bezpieczeństwa w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Tym razem lekcję z zakresu bezpieczeństwa, w ramach akcji „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”, przeprowadził przewodnik Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Uczniowie podczas wczorajszego spotkania poznali historię podlaskiej wsi oraz dowiedzieli się jak prowadzić zdrowy tryb życia i dbać o higienę.

Przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji wspólnie z przewodnikiem Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej wczoraj przeprowadzili kolejną już lekcję bezpieczeństwa w ramach akcji "Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Dzieci na lekcji w terenie uczyły się historii podlaskiej wsi mając okazję zwiedzić wiejskie chaty, czy obejrzeć sprzęt rolniczy, o którym opowiadał przewodnik. Kolejnym etapem spotkania była lekcja na temat zasad zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia prowadzona przez przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, a pytaniom nie było końca.

"Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa" to akcja, która skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, a jej głównym celem jest edukacja z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)